Masalsı Köyler ve Doğa Harikası Göller

 • Masalsı Köyler ve Doğa Harikası Göller
 • Masalsı Köyler ve Doğa Harikası Göller
 • Masalsı Köyler ve Doğa Harikası Göller
 • Masalsı Köyler ve Doğa Harikası Göller
 • Masalsı Köyler ve Doğa Harikası Göller
 • Masalsı Köyler ve Doğa Harikası Göller

MASALSI KÖYLER ve DOĞA HARİKASI GÖLLER

NüRNBERG-ROTHENBURG-WüRZBURG-AUGSBURG-NEUSCHWANSTEiN ŞATOSU-KOBLENZ- MONDSEE-WOLFGANGSEE-HALLSTATT- INNSBRUCK-SALZBURG-FüSSEN- BAMBERG-HEiDELBERG-KöLN

15 ADET TUR FİYATA DAHİLDİR !!.

İZMİR'DEN İZMİR'E SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE

DİREKT GİDİŞ ve DÖNÜŞ AYRICALIĞI !.

1.GÜN PAZAR İZMİR - MÜNİH - SALZBURG

Sabah saat 02:15'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde görevlilerimiz ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ986 sefer sayılı uçağımız ile 04:15'de AKTARMASIZ DİREKT Münih'e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzun ardından pasaport ve vize işlemlerini takiben Salzburg 'a hareket. Varışımızın ardından Salzach Nehri'nin ikiye böldüğü, Arnavut kaldırımları, dar sokakları, seçkin meydanları ve muhteşem mimarisi ile müziğin başkenti Salzburg'ta yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Avusturya'nın en ilgi çekici şehridir Salzburg. Hele ki “Sound of Music (Neşeli günler)” filmini izlediyseniz. Ülkenin en önemli Barok mimari örneklerine ve şehrin ünlü oğlu Wolfgang Amadeus Mozart'ın bıraktığı müzik mirası kentinde St. Peter Manastırı, Katedral, Mirabel Şatosu, Mozart'ın evini görüyor ve renkli cepheli evlerin sıralandığı sokaklarında gezinti yapıyoruz. Otelimize yerleşmenin ardından konaklama Salzburg veya göller bölgesi yakınlarındaki otelimizde.

2.GÜN PAZARTESİ SALZBURG - GÖLLER BÖLGESİ - HALLSTATT - INNSBRUCK

Sabah kahvaltımızın ardından göller bölgesinde manzaraya doyamayacağımız bir gün geçirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Mondsee. Kelime anlamı ay ışığı olan Mondsee, küçük bir kasaba olmasına rağmen her yıl milyonlarca misafir ağırlıyor. Bu küçük kasabanın özel bir mülk olmasına ise inanmak zor. Salzburg'un bu şirin kasabası ve gölü Portekizli bir aileye ait. İkinci durağımız Wolfgangsee, bölgenin en ünlü gölü. Göl, ismini bin yıl önce bölgeye bir kilise yaptığı iddia edilen Aziz Wolfgang'dan alıyor ve manzaralar inanılmaz. Son durağımız ise Hallstatter Gölü. Dağlarla çevrili olan göl, ziyaretçilerine eşsiz bir ortam sunuyor. Gölün kıyısında geleneksel Avusturya mimarisinin pek çok örneğine ev sahipliği yapan ünlü Hallstatt kasabası yer alıyor ve bu kasabanın bir kopyası Çin'de inşaa edildiğine inanabiliyor musunuz? Hallstatt'ta yapacağımız gezintinin ardından yolumuza devam ediyor ve otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Innsbruck yakınlarındaki otelimizde.

3.GÜN SALI INNSBRUCK - FÜSSEN - NEUSCHWANSTEİN ŞATOSU - AUGSBURG

Sabah kahvaltımızın ardından Innsbruck Şehir turumuz. Dünya da Kış olimpiyatlarının 2 kere yapıldığı tek yer olan Tirol bölgesinin ve Alplerin başkenti olarak adlandırılan Innsbruck'da görülecek yerler arasında eski şehir bölgesi ve şehrin simgesi ünlü altın çatılı bina bulunmaktadır. Innsbruck'da yapacağımız gezimizin ardından Alplerin muhteşem manzaraları eşliğinde Füssen’e hareket. Varışımızı takiben şehirde yapacağımız turumuzda şehrin dar sokakları arasında keyifli bir gezinti yapıyoruz. Ardından ünlü Neuschwanstein Şatosu'na hareket. İkinci Ludwig'in dünyadan elini eteğini çekmek için yaptırdığı Neuschwanstein Şatosu, günümüzde yılda yaklaşık 1.3 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Şato, Almanya'nın Bavyera eyaletine bağlı Hohenschwangau Kasabası yakınında bulunmakta, 6 katlı ve Neoromantisizm mimari stiliyle yapılmıştır. Zeki, romantik ve biraz da “deli” diye tanımlanan Bavyera Kralı II. Ludwig'in yaptırdığı bu şato, dünyanın en bilinen kartpostalı olmakla birlikte arkasında hayli dramatik bir hikaye vardır. Otto Ludwig Friedrich Wilhelm, 1864′te 18 yaşında kral olduğunda, savaştan çok mimariyle, sanatla ilgilenmeyi tercih etmiş. İdealindeki şato için uygun yeri bulduğunda, iflas etme pahasına inşaata başlamış. Ancak muhteşem şato bittiğinde beş parasızmış ve krallığın ileri gelenleri, kendisini “psikolojik yetersizlik” nedeniyle azletmek için daha fazla beklememişler. Kral, önce Staunberg Gölü'ndeki Schlossberg Şatosuna gönderilmiş, ardından da gölde boğulmuş olarak bulunmuş. Bu hüzünlü hikaye ve şato turumuzun ardından konaklama Augsburg yakınlarındaki otelimizde.

4.GÜN ÇARŞAMBA AUGSBURG - NÜRNBERG

Sabah kahvaltımızın ardından Augsburg panoramik şehir turumuz. Bavyera Eyaleti'nin en büyük şehirlerinden biridir Augsburg. Roma imparatoru Augustus'dan yadigardır ve ulu imparatorun emri ile MS 15 yılında kurulur. Alplerdeki birçok geçide buradan geçilebildiği için ticaret ve askeri açıdan çok avantajlı bir konumdadır. 15-16 yy'larda şehir çok gelişir. Zengin aileler madencilik, tekstil, bankacılık sektörlerini ele geçirir ve zenginleşir. Fakat aynı zamanda kazandıkları altınlar ile sanatçıları da korurlar. Ünlü ressam Holbein ve Mozart'ın babası Leopold Mozart, ünlü şair Bertold Brecht burada doğarlar. Tarih ve sanat dolu bu şehirde gezimizi tamamladıktan sonra Nürnberg'e hareket. Yolculuğumuzu takiben Nürnberg şehir turumuz. Bu şehrin kaderinin en ilginç noktası hiç şüphesiz II.Dünya Savaşı öncesi ve sonrası arasındaki çelişkidir. Savaş öncesi en ateşli Nazi mitingleri bu şehirde yapılmış ve Hitler'in en sevdiği şehir olmuş ama kader budur ki savaş sonrasında da savaş suçluları Nürnberg Mahkemesi'nde yargılanmışlardır. Bunun yanında Ortaçağ Alman ressamı Albrecht Dürer de bu şehirde doğup yaşamıştır ve izleri şehrin her noktasında görülür. Nürnberg'de yapacağımız şehir turumuz sırasında eski şehir merkezi, Nürnberg Kalesi, Dürer'in evi, Weisgerbergasse göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Nürnberg yakınlarındaki otelimizde.

5.GÜN PERŞEMBE NÜRNBERG - BAMBERG - ROTHENBURG

Sabah kahvaltımızın ardından Bamberg'e hareket. Almanya'nın ortasında, kendince bir yaşantı sürdüren, rengarenk evleri, çiçekli balkonları ile Bamberg'e varışımızın ardından şehir turumuz. Son birkaç yılda bilinirliği artan bu küçük şehirdeki keyifli gezimizin ardından “Romantik Yol” güzergahına doğru yol alıyoruz. Würzburg şehrinde başlayıp, güney Almanya'da Füssen kasabasında son bulan 26 ortaçağ kasabasını kapsayan yaklaşık 315 km'lik mesafedeki masalsı bölgeye “Romantik Yol” adı verilmiş. Bölgeye adını veren ve 18. yüzyılın sanatına damgasını vuran Romantizm akımının ünlü şair, yazar ve ressamları bu rota üzerindeki köy ve kasabaları çok severlermiş. Bizim bugün gezeceğimiz Rothenburg ob der Tauber kasabası bölgenin en önemli kasabaları arasında. Adı “Tauber Nehri üzerindeki Kırmızı Kale” anlamına gelen bu tanınmış ortaçağ kasabası, 6. yüzyıl başında kurulmuş. On bin civarı nüfusa sahip bu küçük şehrin surlarını aşıp, içine girdiğinizde, kendinizi yüksek çatılı rengarenk evler ve pencerelerden sarkan çiçekler ile adeta bir Andersen Masalı'nın içinde bulursunuz. Bu güzel kasabada geçireceğimiz etkileyici saatlerin ardından konaklama Rothenburg yakınlarındaki otelimizde.

6.GÜN CUMA ROTHENBURG - WÜRZBURG - HEİDELBERG

Sabah kahvaltımızın ardından romantik yol üzerinde ilerlemeye devam ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Würzburg'dayız. İkinci Dünya Savaşı'nda %90'ı harap edilen şehir, savaş sonrası yeniden inşa edilmiş ve bugün UNESCO Dünya Mirası listesindeki yapıları ile öne çıkmaktadır. Geziye, Main Nehri'nin batı yakasından şehrin manzarasına bakarak başlıyor ve Prag'daki Charles Köprüsü'nün küçük bir kopyası olan Alte Mainbrück Köprüsü üzerinden geçerek tarihi şehir merkezinde yürüyüş yaparak devam ediyoruz. Bu güzel kasabada geçireceğimiz etkileyici saatlerin ardından Heidelberg'e hareket ve şehirdeki gezimiz. Yeşillere bürünmüş tepeler arasında sakince akıp giden Neckar Nehri kenarında, ortaçağdan kalma bir masal şehri tadı veren yüksek ve kırmızı kiremitli çatılı binaları, tarihi köprüleri, şehri tepeden izleyen eski kalesi, cıvıl cıvıl sokakları ile Heidelberg, hiç kuşkusuz Almanya'nın en güzel şehirlerinden birisi. Gezimizin ardından konaklama Heidelberg yakınlarındaki hotelimizde.

7.GÜN CUMARTESİ HEİDELBERG - KOBLENZ - KÖLN - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından Koblenz'e hareket. Rhein ve Mosel'in birleştiği yerde, yani Alman Köşesi diye anılan yerde Almanya'nın en güzel ve en eski şehirlerinden biri bulunur: Koblenz. Bu keyifli durakta geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından dönüş yolculuğumuz için Köln'e hareket. Köln'e varışımızı takiben kısa bir şehir tanıtım turu ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Köln Havalimanı'na transfer. SUN EXPRESS HAVA YOLLARI'na ait XQ983 sefer sayılı uçağımız ile gece saat 00:35'de AKTARMASIZ DİREKT İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyoruz. İzmir'e varış ve bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşma.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Hizmetler

 • İZMİR / MÜNİH ve KÖLN / İZMİR SUN EXPRESS HAVA YOLLARI AKTARMASIZ
 • DİREKT SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR
 • ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN 15 ADET TUR
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİR ve / veya YAKINLARINDA 6 GECE KONAKLAMA
 • 6 ADET SABAH KAHVALTISI (Continental)
 • SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
 • FİBAR TUR REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 150 (YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 50 TL) (uçuştan önce müşterimizce bankaya yatırılmalıdır)
 • SEYAHAT İPTAL, VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ : € 25 (70 yaş üzeri € 45) 
 • GİDİLECEK ÜLKE TARAFINDAN  İSTENEBİLECEK PCR, ANTİJEN V.B. TEST MASRAFLARI
 • İSTEĞE BAĞLI TURLAR & OTEL AKTİVİTELERİ

1.Ek Bilgiler

Tur Bilgileri

Benzer Turlar

SMS Bilgilendirme

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2