Aydın Çıkışlı Mısır Turu

 • Aydın Çıkışlı Mısır Turu
 • Aydın Çıkışlı Mısır Turu
 • Aydın Çıkışlı Mısır Turu
 • Aydın Çıkışlı Mısır Turu
 • Aydın Çıkışlı Mısır Turu
 • Aydın Çıkışlı Mısır Turu
 • Aydın Çıkışlı Mısır Turu
 • Aydın Çıkışlı Mısır Turu

 AYDIN ÇIKIŞLI MISIR TURU

BEKLENEN ve ÖZLENEN MISIR !..
PİRAMİTLERİN ve KAHİRE'NİN BÜYÜLÜ DÜNYASI 

NİL’DE EĞLENCE !.. TÜM TURLAR DAHİL !..

3 KAHVALTI 3 ÖĞLEN 3 AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DAHİL !..

İZMİR'den AKTARMASIZ ve DİREKT SEFERLER !..

1 Gün:

14 KASIM 2023 SALI İZMİR-KAHİRE

Salı günü sabah 07.30'da İzmir Adnan Menderes Havaalanı DIŞ HATLAR terminalinde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait QX 5910 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 09:45'de Kahire'ye hareket ediyoruz. yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzu takiben Kahire'ye varış. Vize ve pasaport işlemlerinin ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberlerimiz eşliğinde programımıza başlıyoruz. Tüm misaifrlerimiz ile alacağımız öğle yemeğinin ardından Eski Şehir Merkezi, Saladin Kalesi ve osmanlı döneminden kalma Mehmet Ali Paşa Camii'ni gezip dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile yerel bir restaurantta alacağımız yemeğin ardından konaklama otelimizde.2 Gün:

15 KASIM 2023 ÇARŞAMBA KAHİRE

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberlerimiz eşliğinde Giza bölgelerinde yer alan piramitleri görmeye gidiyoruz. Antik dünyanın yedi harikasından ayakta kalan tek yapıyı Keops Piramidi'ni, Kefren ve Mikerinos Piramitleri'ni geziyoruz. Özellikle M.Ö 2600'lü yıllarda yapımı tamamlanan, 150 m yüksekliğinde ve inşasında ortalama 2.5 ton ağırlığındaki 2.3 milyon blok kireçtaşının kullanıldığı Keops Piramidi sizleri büyüleyecek. Piramitlerin eşsiz manzarası eşliğinde kervan misali develerle gezinti yapma ve fotoğraf çektirme imkanı bulacağınız gezimizin ardından Sfenksi ziyaret edeceğiz. Heykel 14.yy da Memluklar tarafından top bataryalarının talim hedefi olarak kullanıldığı için üstünde kalıcı zararlar oluşmuştur. Günümüzde hala nasıl restore edileceği oldukça büyük bir tartışma konusudur. Sfenks yağmurlar, kum ve daha birçok nedenlerden dolayı oldukça yıpranmış durumdadır. Büyük Giza Sfenksi M.Ö. 2520`de Keops'un oğlu Kefren'in mimarları tarafından onun adına yapılan bir mezar kompleksi amacıyla yontulmuş dev bir kaya parçasıdır. Dünyanın tanrısı olan firavunun en güçlü hayvanlardan biri olan aslan ile birleştirilmesi firavunun gücünü simgeliyordu. Heykelin güneş ile olan ilgisi de kuşku götürmez bir gerçek çünkü sfenks güneşin simgesi olan Horus'la özdeştirilmiştir. 54 m uzunluğunda 20 m yüksekliğinde, batı - doğu yönünde uzanan büyük Sphinxs, Nil Nehri'ne bakıyor ve nehir yoluyla gelenleri karşılıyordu. Öğle yemeğimizin ardından bu kez Sakkara bölgesinde M.Ö. 3500'lü yıllarda yapılan ve ilk büyük piramit olan Zoser'in Basamaklı Piramidi'ni görüyoruz. Gezilerimizi tamamlayıp Firavunların gizemli anıtlarını geride bırakıp akşam tüm misafirlerimiz ile birlikte alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz rehberlerinizin tavsiyeleri doğrultusunda Giza bölgesinde yapılacak ses ve ışık gösterisine katılabilirler. Konaklama otelimizde.3 Gün:

16 KASIM 2023 PERŞEMBE KAHİRE

Sabah kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimiz ile rehberlerimiz eşliğinde gezeceğimiz dünyanın en ünlü ve barındırdığı eserler bakımından en zengin müzelerinden biri olan Mısır Ulusal Müzesi, tarihi 5000 yıl önceye uzanan çok sayıda buluntuya ev sahipliği yapmaktadır. Antik Mısır ve Firavunlar tarihinin hemen her döneminden 100.000 farklı eserin sergilendiği Ulusal Müze'nin ikinci katında bulunan Yeni Krallık Dönemi Firavunu Tuthankamon'un hazinesi sizleri çok etkileyecek. Mısır Müzesi'ne yaptığımız ziyaretin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından tüm misafirlerimiz ve rehberlerimiz ile Kahire'nin meşhur el işi pazarı Khan El Khalily'e gidiyoruz. Küçük süslemeli dükkanlarda antika ve süs eşyalarından, ahşap oymalarına, halıya ve ev gereçlerine kadar her şeyin satıldığı bu pazarda alışveriş yapmanın Mısır'ın bütün ziyaretçileri için vazgeçilmez olduğunu hatırlayarak alışveriş için serbest zaman. Alışveriş sırasında pazarlık yapmayı unutmayın sakın! Ayrıca çarşıdaki otantik kafelerde Mısır'a özgü naneli çay ya da diğer sıcak ve soğuk içecekleri nargile eşliğinde alıp, bu büyülü ortama ortak olmanızı tavsiye ederiz… Dönüş yolumuzda dışarıdan göreceğimiz tarihi 970 yıllarına dayanan Al - Azhaz Camii ve Caminin bulunduğu kompleks dünyanın en eski üniversitesini barındırmakla birlikte, günümüz üniversite mezuniyetlerinde giyilen siyah cübbenin de ilham alındığı yerdir. Turlarımızın ardından akşam tüm misafirlerimiz ile birlikte Nil'in Büyülü Dünyasında, Nil üzerindeki gemimizde GALA YEMEĞİ ve EĞLENCE PROGRAMI. Konaklama otelimizde.4 Gün:

17 KASIM 2023 CUMA KAHİRE-İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından Firavun Köyü turumuz. Köyde küçük tekne ile yapacağımız gezi sırasında eski Mısır'da günlük hayatta yapılan işlerle ilgil canlandırmalar, eski bir tapınak örneği, zengin ve fakir adamın evleri, piramit ve mumya yapımını anlatan küçük müzeler görülecek yerler arasındadır. Firavun Köyü'nün en çok ilgi çeken bölümü ise Tuthankamon'un mezarının maketidir. Gezimizin ardından Mısır'dan ayrılmadan son hediyeliklerimizi alabilmemiz ve Firavun köyünün kafesinde dinlenebilmemiz için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Kahire Havaalanı'na hareket. check-in işlemleri sonrası akşam saat 22:10'da kalkacak SUNEXPRESS HAVAYOLLARI'na ait XQ5911 sefer sayılı uçağımız ile AKTARMASIZ DİREKT geri dönüş yolculuğu. İzmir'e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma. 

 

 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Hizmetler

 • İZMİR /  KAHİRE / İZMİR  SUNEXPRESS HAVA YOLLARI AKTARMASIZ DİREKT SEFERİ İLE UÇUŞLAR
 • ALAN VERGİLERİ, ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN  KAHİRE TRANSFERİ
 • KAHİRE’DE 3 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA
 • 3 ÖĞLEN ve 3 AKŞAM YEMEĞİ
 • SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
 • FİBAR TRAVEL REFAKATİ ve PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • BORDO PASAPORT MISIR VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 35    (YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN / uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır)
 • SEYAHAT İPTAL, VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ : € 25 (70 yaş üzeri € 45)
 • İSTENEBİLECEK PCR, ANTİJEN V.B. TEST MASRAFLARI
 • İSTEĞE BAĞLI EĞLENCE GEZİLERİ ve OTEL AKTİVİTELERİ
 • YEREL BAHŞİŞLER (30 EURO - TURDAN ÖNCE ÖDENİR)

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

Tur Bilgileri

Benzer Turlar

SMS Bilgilendirme

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2