Aydın Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu

 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu

AYDIN ÇIKIŞLI UÇAKLI FİBAR ÖZEL KARADENİZ TURU

1. Gün:  SAMSUN – ONUR ANITI – AMAZON ADASI – TERME - ÜNYE

Daha önce belirlenen yer ve saatte siz değerli konuklarımızda buluşuyoruz. Ardından Adnan Menderes Havalimanın’a hareket ediyoruz. İzmir-Samsun uçağımızın check-in işlemlerini yaptırdıktan sonra 09:10 da uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 10:45 de Samsun’a ulaşıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek birbirinden eşsiz doğal güzellikleriyle bizleri büyüleyecek olan Karadeniz turumuza başlıyoruz. Uygun bir yerde alacağımız öğle yemeğimizin ardından, Atamızın 19 Mayıs 1919 yılında Kurtuluş Mücadelesi’ni başlattığı SAMSUN’da dünyada denge bakımından 2. Sırada yer alan Samsun’un simgesi ONUR ANITI / ATATÜRK HEYKELİ’ni ve Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu görüyoruz. Samsun’da ziyaret edeceğimiz son durak ise Amazon Kadın Efsanesinin yaşatıldığı Batıpark’ta bulunan Amazon Adası oluyor. Kaplıcaları, havzaları, deltaları, ovalarıyla coğrafi tüm güzelliklerin yansımasına şahit olacağımız Samsun’dan sonra Terme üzerinden maviyle yeşilin bir arada olduğu Ünye’ye ulaşıyoruz. Sonra dinlenmek için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: ORDU – BOZTEPE – AKÇAABAT – SÜMELA MANASTIRI – SÜRMENE - UZUNGÖL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından fındık diyarı Ordu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Şehrin enfes manzarasının tadını çıkartacağımız teleferik yolculuğumuzun ardından BOZTEPE’ye ulaşıyoruz. Türkülerde de yer aldığı gibi “Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı” diyoruz ve kadrajımıza muhteşem kareler ekliyoruz. Meşhur Melet ırmağını geçtikten sonra yeşilin her tonunu görebileceğimiz Doğu Karadeniz’e merhaba diyoruz. Karadeniz de tek adası olan ilimiz olan Giresun üzerinden köftesiyle ve horonuyla meşhur Akçaabat’a ulaşıyoruz. Burada tadı damaklarımız da kalacak köftesini unutulmaz eğlence horon eşliğinde alıyoruz. Değirmendere ve Coşandere eşliğinde ALTINDERE VADİSİNDE bulunan Karadağ’ın eteklerindeki SÜMELA MANASTIRI’na varıyoruz. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte yer alan ve yamaca kayalara kurulan Sümela Manastırı tüm heybetiyle bizleri misafir edecek. Manastırın içerisindeki freskleri rehberimizin anlatımı eşliğinde görüp fotoğraflıyoruz. Manastır ziyaretimizi tamamladıktan sonra bıçağın anayurdu olan Sürmene’ye varıyoruz. Meşhur bıçak atölyelerden birinde rehberimizin bizlere vereceği kısa bir alışveriş molasının sonrasında, OF üzerinden çay bahçeleri eşliğinde UZUNGÖL’e ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: LUSTRA KARESTER YAYLASI – ÇAY FABRİKASI – BORÇKA – KARAGÖL - ARTVİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bol oksijenli, dinamik ve eğlenceli güne başlıyoruz. Doğan müzikalini dinleyeceğimiz, şehir gürültüsünden uzak saklı cennet Lustra / Karaster Yaylasını keşfe gidiyoruz .(Ekstra) Göğe doğru uzanan ağaçlar, yüksek dağlar, şelaleler, dereler, soluksuz keyfini yaşayacağımız bir doğa bizi kucaklar yaylada. Yayla insanlarıyla yapacağımız keyifli sohbetin ardından sofralarımıza gelinceye kadar bu topraklarda çayın geçirdiği serüveni öğrenmeye çay fabrikasına gidiyoruz. Bizlere ikram edilen çaylarımızı içtikten sonra dileyen misafirlerimiz çay alışverişlerini burada gerçekleştirebilir. Pazar-Fındıklı-Arhavi  güzergahını takip ederek sahil şeridinden büyüleyici orman örtüsüne sahip BORÇKA’ya ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimize binerek zengin flora ve faunaya sahip doğa harikası Karagöl’e gidiyoruz. “Dünya’da cennetin görülebileceği yer burası olmalı “ dedirtecek ladin ve çam ağaçlarıyla etrafı çevrili bir göl. Burada geçireceğimiz unutulmayacak anların ardından şehrin göze batan kirliliğinden, insanı yoran gürültüsünden uzaklaşıp yeşilin ortasına huzura gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: MENCUNA ŞELALESİ ÇİFTE KÖPRÜ – KAMİLET VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN – ZİLKALE – PALOVİT – ÇAT VADİSİ – ŞENYUVA - AYDER

Sabah otelimizde alacağımız muhteşem kahvaltımızla güne başlıyoruz. Temiz havasıyla içimizi ferahlatan, eşsiz yeşillikleriyle gözlerimizi büyüleyen bu doğa serüvenine serin bir molayı Mençuna Şelalesinde veriyoruz. (Ekstra) Kamilet vadisisinin cennet köşelerinden biri olan Mençuna Şelalesine asma köprülerden ve merdivenlerden sonra ulaşılır. 2 kademeli olarak dökülen şelalenin görüntüsüyle büyüleneceksiniz. Şelalenin ardından vadide yöresel öğle yemeğimizi dere kenarında alıyoruz. Sonrasında Karadeniz denildiğinde akla ilk gelen meşhur Fırtına vadisine doğru yol alıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimize geçerek birçok dizinin çekildiği Çamlıhemşin deki  Zikale / Palovit’e gidiyoruz. (Ekstra) kelimenin tam anlamıyla kendinizi masalın ortasında bulacağınız, hayran kalacağınız birbirinden ayrı güzellikler karşılar bizi ÇAT VADİSİ’nde. Öncelikle Sevdaluk dizisinin çekildiği ŞENYUVA köyünü görüp hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından vadiye hakim, yeşillik arasında muhteşem bir kale Zilkale’yi görüyoruz. “Kale-i Zir” de fotoğraf molamızın ardından bu bölgede debisinin en yüksek olduğu bilinen PALAVİT ŞELALESİ’ne gidiyoruz. Bu keyifle geçen günün ardından Ayder yaylasındaki otelimizde akşam horona katılıp Karadeniz ezgileriyle coşacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün: AVUSOR YAYLASI – HUSER YAYLASI – FIRTINA DERESİ – TRABZON AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – TELKARİ ATÖLYESİ 

Sabah kahvaltımızın ardından yaylacılık kültürünün yoğun bir şekilde devam ettiği, doğa harikası bir yaylada güzelliklere şahitlik etmek için bizleri bekleyen minibüslerle yola koyuluyoruz. Kemerli Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunan Avusor yaylasına varıyoruz. Yaylada geçireceğimiz serbest zamanın ardından yine minibüslerdeki yerimizi alıyoruz. Ayaklarımızın yerden kesileceği, bulutların üstünde olacağımız Huser Yaylasına doğru yolumuza devam ediyoruz. Buradan Ayder’e bağlı tüm yayları ve Kaçkar Dağlarını görüyoruz. Bulutların üstünde salıncak keyfimizin sonrasında dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Ayder yaylasında kendi aracımıza geçip Fırtına Deresi’nin kenarında bulunan restoranımızda meşhur kırmızı benekli alabalığının, mıhlamasının tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kommenos ailesinden Kral 1.Manvel tarafından (1250-1260) yılları arasında yaptırılmış olan klise manastırı Ayasofya’ya yönümüzü çeviriyoruz. Günümüzde camiye dönüştürülmüş olan Ayasofya’nın fresklerini ve rölyeflerini rehberimizin anlatımıyla görüp, fotoğraflıyoruz. Ardından Trabzon’a özgü işçilik olan “KAZAZİYE” işini ustasından dinliyoruz. Buradan yöreye özgü telkâri, kazaziye hasır takı alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Alışverişlerimizin ardından maneviyatı yüksek bir noktayı ziyarete gidiyoruz. Atamızın canından çok sevdiği Türk Milleti için mal varlığının büyük bir bölümünü bağışladığını kaleme aldığı vasiyetnamesini yazdığı Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Köşk gezimizle beraber Karadeniz turumuzun sonlanacağı havaalanına gidiyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından 20:05 uçağımızla İzmir’e dönüş yapıyoruz. Aydın’a gelip bir sonraki Fibar Tur gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Hizmetler

 • İzmir-Samsun / Trabzon-İzmir gidiş dönüş uçak biletleri
 • Otelde 4 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Fibar Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Havalimanı vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Dolmuş ücretleri

1.Ek Bilgiler

Paket fiyatlarımız ulaşım, rehberlik, otel ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Fibar Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve acente yetkilisine aittir.

Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Tur Bilgileri

Benzer Turlar

SMS Bilgilendirme

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2