Aydın Çıkışlı Uçaklı Doğubeyazıt Kars Van Turu

 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Doğubeyazıt Kars Van Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Doğubeyazıt Kars Van Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Doğubeyazıt Kars Van Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Doğubeyazıt Kars Van Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Doğubeyazıt Kars Van Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Doğubeyazıt Kars Van Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Doğubeyazıt Kars Van Turu
 • Aydın Çıkışlı Uçaklı Doğubeyazıt Kars Van Turu

AYDIN ÇIKIŞLI UÇAKLI DOĞUBEYAZIT VAN KARS TURU

SARIKAMIŞ - KARS-ANİ ANTİK KENTİ-ÇILDIR GÖLÜ-DOĞUBAYAZIT-MURADİYE ŞELALESİ-VAN

 1. Gün

Sabah Nevzat Biçer Parkı’nın otoparkından hareket ediyoruz Adnan Menderes Havalimanı’a ve saat 10:45 uçuşu ile Kars Havalimanına 13:00 de ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza biniyor ilk olarak Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Burada alınacak öğle yemeğinin ardından, ilçe merkezinde kısa bir tanıtım turu yapıyor ve kristal kar olarak adlandırılan, Sarıkamış Kayak Merkezi’ne geçiyoruz. Telesiyej ile zirveye çıkıyor ve karlar üzerinde geçirilecek eğlenceli anlar için serbest zaman alıyoruz. Ardından Sarıkamış gezimizi şehit olmuş 90 bin Mehmetçiğimiz anısına düzenlenmiş merkezdeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kars’a dönüyor ve  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 2. Gün

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra ilk gezi noktası olan Ani Antik Kent’e ulaşıyoruz. Arpaçay Nehri’nin kıyısında ve Ermenistan sınırında bulunan bu tarihi kentteki gezimizde Tarihi Surlar, Bezirhane, Surp Amena Prkıtch Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, İpek Yolu Köprüsü, Ebu’l Menüçehr Camii, Büyük Hamam, Abughamrends (Poladoğlu Kilisesi), Ateşgede Tapınağı ziyaret noktalarımızdır. Ani Antik Kenti ziyaretimiz sırasında, Bakireler Manastırı(Surp Hripsime Manastırı), İçkale,Kızlar Kalesi, Selçuklu Kervansarayı, Kral Gagik Kilisesi,Gürcü Kilisesi ise panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir. Bu etkileyici gezimizin sonrasında, kışın tamamen buz tutan, Çıldır Gölü’nü görmeye gidiyoruz. Önce, gölün kendi balığı olan Sarı Balık’ tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. ( Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır) Buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor ve onlarla birlikte bizde balık avlıyoruz. Göl üzerinde,  çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında, Kars şehir merkezine geliyor ve bu güzel şehrimizin tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfe çıkıyoruz. Kars-Kafkas Cephesi Müzesi, Cheltikov Evi, Tarihi Taş Köprü, Rus Şiiri’nin Güneşi olarak bilinen Puşkin’in de yıkandığı Tarihi Osmanlı Hamamları, Namık Kemal Evi, Kars Müzesi,  Katerina Sarayı, Evliya (Ebu’l Hasan Harekani) Camii, Kümbet Camii(12 Havariler Kilisesi), Defterdarlık Binası (Kentin ilk tiyatrosu) Vali Konağı (Tüccar Stavişku Evi), turumuzun  gezi noktalarımız olacak. Gezimiz sonrasında, şehir merkezinde meşhur Kars Gravyeri ve Kaşar peyniri alışverişlerimizi yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrasında, Bakanlık izni olursa isteyen konuklarımızla ekstra Kafkas Gecesi’ne katılıyoruz.

 3. Gün

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Doğu’nun Çukurova’sı Iğdır üzerinden, Doğubeyazıt’a geliyoruz. Doğunun en nefes kesici yapısı İshak Paşa Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Osmanlı’nın en ünlü yapıtlarından biri olan bu muhteşem sarayın tarihçesi ve mimarisi hakkında rehberimizden bilgi alıp, öğle yemeği için Doğubayazıt Çarşısı’nda mola veriyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrasında, Ağrı Dağı manzarasıyla ilerleyerek, Tendürek Dağı eteklerine yakın bir noktada binlerce yıl önce patlamış ve A tipi lav akıntısının o esrarengiz renklerine ve şekillerine şahitlik ediyoruz. Bu ilginç görüntü ve manzara sizlerde bilim kurgu filmindeki bir gezegeni ziyaret ediyormuş hissiyatı uyandıracak. Çaldıran Ovası’nı geçiyor ve  Muradiye Şelalesi’ne geliyoruz. Burada Şelalenin muhteşem esintisiyle keyif yaptıktan sonra, Van’a doğru yola çıkıyoruz.Van’a geliyor ve otelimize dinlenmek için geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 4. Gün

Oteldeki sabah kahvaltısının ardından yola çıkıyor ve Gevaş’a ulaşıyoruz. Gevaş’tan tekneye (ekstra) binip, Akdamar Adası’na geçiyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan Akdamar Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizin bilgilendirmelerini dinleyerek,  fotoğraf çekimlerimizle buradaki turumuzu tamamlıyoruz. Gevaş’tan ayrıldıktan sonra, öğle yemeğimizi almak üzere Van’da mola veriyoruz. Ardından, Van Kalesi’ni (Tuşba Kalesi)  panoramik olarak gördükten sonra, Urartu el sanatları örneklerinden olan gümüş işçiliğini görebileceğimiz Arubani Bedesteni ve Van Kedi Evi’ne  uğruyoruz. Alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Unutulmaz anılarımızla Van Havalimanına geçiyor ve 15:30 uçağına binerek, İzmir’ e varıyoruz. Bir dahaki Fibar Tur gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyata Dahil Hizmetler

 • İzmir –Kars/ Van- İzmir uçak biletleri
 • 5* Hotelde 3 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Fibar Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Otel Transferleri
 • Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır) 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

1.Ek Bilgiler

Paket fiyatlarımız ulaşım, rehberlik, otel ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Fibar Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve acente yetkilisine aittir.

Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Tur Bilgileri

Benzer Turlar

SMS Bilgilendirme

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2