Aydın Çıkışlı Orta Avrupa Turu

979,00 EUR
  • Aydın Çıkışlı Orta Avrupa Turu
  • Aydın Çıkışlı Orta Avrupa Turu
  • Aydın Çıkışlı Orta Avrupa Turu
  • Aydın Çıkışlı Orta Avrupa Turu
  • Aydın Çıkışlı Orta Avrupa Turu
  • Aydın Çıkışlı Orta Avrupa Turu
  • Aydın Çıkışlı Orta Avrupa Turu

ORTA AVRUPA
 

1.GÜN ÇARŞAMBA İZMİR - BUDAPEŞTE (TUNA)

Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan gece yarısını 2,5 saat geçerken sabah saat 02:30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUN EXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ856 sefer sayılı 189 kişilik uçağımız ile 05:00'de AKTARMASIZ DİREKT Budapeşte'ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşumuzu takiben yerel saat ile 06:20'de Budapeşte Havalimanı'na varıyoruz. Pasaport ve vize işlemlerinin ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik Budapeşte şehir turumuz. Şehir turunda ilk durağımız “Hosok Ter”, yani "Kahramanlar Meydanı". Ardından Budapeşte'nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi'nden geçerken, Viyana'daki opera binası örnek alınarak yapılan opera binasını, Aziz İstvan Katedrali'ni ve Parlemento Binası'nı görüyoruz. “Peşte” yakasından “Buda” yakasına geçerek önce kale bölgesinde Balıkçılar Burcu, Matyas Klisesi ve Kraliyet Sarayı'nı görüyoruz. Son durağımız şehri panoramik olarak görebileceğimiz “Citadella" (Aziz Gellart) tepesi. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra Tuna Nehri turumuz için otelimiz lobisinde buluşuyoruz ve teknemize hareket ediyoruz. Teknemizde şehrin tarihi binalarını muhteşem gece ışıkları altında izleyip, içeceklerimizi yudumlarken, Budapeşte'yi bir de Tuna Nehri'nin kendi anlatımı ile dinliyoruz. Konaklama Budapeşte'deki otelimizde.

2.GÜN PERŞEMBE BUDAPEŞTE (ESTERGOM - VİSEGRAD - SZENTENDRE) (ÇİGAN GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Estergom - Visegrad - Szentendre turumuz için hareket. İlk durağımız Osmanlı Ordusu için stratejik önemi olan Estergom Kalesi. Daha sonra Visegrad ve Szendendre Kasabası'na gidiyoruz. Szentendre'de Budapeşte'ye özgü el işleri ve hediyelik eşyalardan alışveriş yapmak için serbest zaman. Gezimizin ardından Budapeşte'ye dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle bu gecemizi “Çigan Gecesi” ile noktalıyoruz. Bu gecede, hem yerel şarapların ve yemeklerin, hem de Macar dans ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Konaklama Budapeşte'deki otelimizde.

3.GÜN CUMA BUDAPEŞTE - (BRATİSLAVA) - VİYANA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Bratislava turumuz için otobüslerimizle Bratislava'ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından tarihte Avusturya - Macaristan İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki SLOVAKYA'nın başkenti Bratislava'ya varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Michalska Kapısı, Şehir Meydanı, St.Martin Katedrali, Eski Şehir, Grassalkovich Palace, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart'ın 6 yaşında Maria Theresa'ya ilk konserini verdiği tarihi bina ve Bratislava Kalesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından Viyana'ya hareket. Viyana'ya varış ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik şehir turumuz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Sarayları ve müzeleri dünyaca ünlü şehrimizi gezerken; "Diplomatic District" olarak adlandırılan caddeden geçip, dönme dolabı ile ünlü Prater isimli lunaparkı, 1979 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Binası'nı, Ring üzerinde Opera, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite, Hoffburg Sarayı ve Kunst Haus Wien / Hundertwasser'i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama Viyana'daki otelimizde.

4.GÜN CUMARTESİ VİYANA (WIENERWALD ; MAYERLİNG, BADEN, LIECHTENSTEIN, HEILINGENKREUZ, SCHÖNBRUNN) (KONSER)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ muhteşem WIENERWALD (Liechtenstein Şatosu, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri) turumuz. Turumuzda ilk durağımız Liechtenstein Şatosu. İkinci durağımız ise bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz. Daha sonra Mayerling Faciası'na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden gezimiz. Turumuzun en son durağı; Kraliçe Sisi'nin Sarayı olan Schönbrunn Sarayı'nın muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Tur bitimi Viyana'da geçirilecek serbest zamanın ardından, akşam arzu eden misafirlerimiz ile klasik müziğin başkenti Viyana'da konser organizasyonuna katılma imkânı. Konaklama Viyana'daki otelimizde.

5.GÜN PAZAR VİYANA - (CESKY KRUMLOV) - PRAG

Sabah kahvaltımızın ardından, TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ, Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan Cesky Krumlov turumuz için hareket. 13. yy'dan bu yana ORTAÇAĞ kimliğini koruyan, adeta "Yaşayan" ORTAÇAĞ Kasabası ve Güney Bohemia'nın en güzel şehri Cesky Krumlov turumuzda; Barok Tiyatro, Cesky Krumlov Kalesi, Latran, Krumlov bölgesi ve eski Cizvit Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Prag'a hareket. Varış ve serbest zaman. Konaklama Prag'daki otelimizde.

6.GÜN PAZARTESİ PRAG (VLTAVA)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ, büyük bir kısmı trafiğe kapalı mekanlarda yürüyerek yapılan, panoramik PRAG şehir turumuz. Tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile bu şehir sizi büyüleyecek. Şehir turunda görülecek yerler arasında; Hradcany (eski saray bölgesi), yapımının 600 yıl sürdüğü neo gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St. Vitus Katedrali, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 aziz heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Eski şehir meydanı bulunmaktadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı, şehrin tarihi üzerinde çok önemli bir rol oynamış ve yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde açık büfe yemekli, akordeon müziği eşliğinde tekne turu. Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama Prag'daki otelimizde.

7. GÜN SALI PRAG (DRESDEN) (ORTAÇAĞ GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Dresden kültür ve alışveriş gezimiz için hareket. Barok mimarisinin en güzel örneklerine sahip, şiirsel görünümlü "Elbe Nehri'nin Floransa'sı" ünvanını hak eden, ALMANYA'nın incisidir DRESDEN. Unesco Dünya Kültür Miras listesindeki bu şehirde yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Frauenkirche Kilisesi, Kral yolu, Elbe Nehri, Martin Luther Heykeli, Eski Şehir Meydanı, Semper Operası ve Versailles Sarayı örnek alınarak yapılan Zwinger Sarayı bahçesi bulunmaktadır. Şehir turu sonrası alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından Prag'a dönüş ve serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı Ortaçağ Gecesi ve yemeğine katılma imkânı. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekânımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda yemek ve limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Konaklama Prag'daki otelimizde.

8.GÜN ÇARŞAMBA PRAG (KARLOVY VARY) - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Karlovy Vary Kültür ve alışveriş turu. Atatürk'ün de severek ziyaret ettiği, 12 adet sıcak mineral su pınarı bulunan bu güzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaret ve alışveriş imkânı. Sıcaklıkları 30 ila 72 derece arasında değişen 12 ayrı termal kaynağın bulunduğu bu muhteşem şehrimizde yürüyerek gerçekleştirilecek şehir turumuzda Atatürk'ün 1918'de kaldığı oteli, Dovarak, Mozart, Göther ve Beethoven ve Puşkin'in kaldığı mekânları göreceğiz. Birçok film ve diziye konu olan tarihi Pupp Otel'in pastanesinde yerel tatlıların tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından dönüş ve rehberlerimizin belirleyeceği saatte Prag Havalimanı'na transfer. Check - In işlemlerimizin ardından 21:40'da kalkacak SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ825 sefer sayılı, AKTARMASIZ DİREKT uçağımız ile İZMİR'e hareket. Yerel saat ile 01:15'de İzmir'e varış ve bir başka Fibar Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşma.

 

İsteğe Bağlı Ekstra Turlar

€ 375 DEĞERİNDE 9 ADET TUR FİYATA DAHİL !..

iSTEĞE BAĞLI EĞLENCE GEZiLERi

(1)VLTAVA TEKNE TURU (Yemek+Limitli İçecek) € 50.-

(2)ORTAÇAĞ GECESİ (Yemek+Limitsiz İçecek)     € 80.-

(3)ÇİGAN GECESİ (Yemek+Limitsiz İçecek)            € 65.-

(4)TUNA TEKNE TURU (Limitli İçecek)                      € 35.-

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Tur Hareket Tarihleri:
19, 26 Haziran • 03, 10, 24 Temmuz

Fiyata Dahil Hizmetler

-İZMİR / BUDAPEŞTE ve PRAG / İZMİR

SUNEXPRESS HAVA YOLLARI AKTARMASIZ

DİREKT SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR

-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI

ULAŞIMLAR ve YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ

-PROGRAMDA BELİRTİLEN 9 ADET TUR

-BUDAPEŞTE YAKINLARINDA 2 GECE  -PRAG'DA 3 GECE

-VİYANA YAKINLARINDA 2 GECE  TOPLAM 7 GECE KONAKLAMA

-7 ADET SABAH KAHVALTISI (Continental)

-ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ

-FİBAR TUR REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 165

(YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR) -YURTDIŞI

ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN / bankaya yatırılmalıdır)

-İSTENEBİLECEK PCR, ANTİJEN V.B. TEST MASRAFLARI

-İSTEĞE BAĞLI EĞLENCE GEZİLERİ ve OTEL AKTİVİTELERİ

Tur Fiyatları

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
19.06.2024Sorunuz979,00 €1.269,00 €979,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
2 - 11 Yaş 959,00 €
Taksitler »
26.06.2024Sorunuz979,00 €1.289,00 €979,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
2 - 11 Yaş 959,00 €
Taksitler »
03.07.2024Sorunuz979,00 €1.289,00 €979,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
2 - 11 Yaş 959,00 €
Taksitler »
10.07.2024Sorunuz979,00 €1.289,00 €979,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
2 - 11 Yaş 959,00 €
Taksitler »
24.07.2024Sorunuz979,00 €1.289,00 €979,00 €0 - 2 Yaş 100,00 €
2 - 11 Yaş 959,00 €
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

Tur Bilgileri

Benzer Turlar

SMS Bilgilendirme

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2